Gimdos kaklelio citologinis tyrimas iš skystosios terpės

Valstybinis patologijos centras atlieka gimdos kaklelio tyrimus plonasluoksnės skystos citologijos metodu. SurePath metodu ląstelės koncentruojamos naudojant tankio gradientą, taip atskiriamos ir pašalinamos diagnostikai nereikalingos priemaišos, pagerindamos kliniškai svarbių ląstelių vizualizaciją. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažinamas netinkamų tirti tepinėlių skaičius. Metodas patrauklus tuo, kad iš to paties mėginio galima atlikti papildomus tyrimus (Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), Lytiškai plintančių infekcijų (LPI), imunohistocheminį CINtec PLUS tyrimą).

 ___________________________________________________________________________________________

Tyrimo paėmimas
Tyrimas atliekamas iš gimdos kaklelio mėginių, paimtų į skystąją terpę SurePath. Ėminys imamas kartu su terpe pridedama Cervex-Brush šluotele. Ilgieji šluotelės šereliai įvedami į endocervikinį kanalą taip, kad šluotelės trumpieji šereliai kontaktuotų su išorine gimdos kaklelio dalimi. Šluotelė sukama 3-5 kartus pagal laikrodžio rodyklę. Šluotelės galvutė turi būti nuimama nuo kotelio (galvutė lengvai nusimauna) ir įmetama į skystąją terpę  SurePath. Mėginys siunčiamas į laboratoriją (indelį su mėginiu galima laikyti kambario temperatūroje iki 4 sav., šaldytuve

(+4 C) – iki 6 mėn.).

Dėmesio: BD SurePath™ šluotelės negalima naudoti nėščioms pacientėms po 10 nėštumo savaitės!

Esant poreikiui, iš tos pačios medžiagos galima užsakyti imunohistocheminius ir molekulinius tyrimus. Terpė su tiriamąja medžiaga VPC archyvuojama mėnesį po tyrimo atsakymo išsiuntimo.

Tyrimo užsakymo būdai:
Įprasta tvarka pildoma tyrimo siuntimo forma, siunčiamas mėginys.

Tyrimo kaina:
Gimdos kaklelio citologinis tyrimas iš skystosios terpės (terpė ir šluotelė įskaičiuota). Kaina 17,38 Eur.
Terpių užsisakyti galima tel. 85 2601813 arba laboratorija@vpc.lt

Kontaktai pasiteiravimui:
Citopatologijos skyriaus tel. 85 2477356 
Laboratorijos tel. 85 2601813, 85 2477359
Administracijos tel. 85 2720664, 85 2477358
info@vpc.lt