ISBER prezidentas dr. P.H.J. Riegman palankiai įvertino Centre diegiamo audinių banko infrastruktūrą

2010 03 01
IMG_9323-049e601fea69561637ef7fcfd774d289.jpg

Valstybiniame patologijos centre lankėsi svečias iš Erasmus Medicinos Centro (Olandija), ISBER (International Society for Biological and Environmental Repositories) prezidentas, Europos biobanko koordinatorius (TUBAFROST) dr. P.H.J. Riegman. Svečias susipažino su Centro biologinių mėginių saugojimo įranga ir specializuota informacine sistema. Dr. Riegman dalinosi patirtimi audinių banko mėginių paruošimo, saugojimo, naudojimo klausimais ir bioetiniais aspektais, konsultavo Centro specialistus kokybės kontrolės ir užtikrinimo klausimais.  

Audinių bankas – tai įvairių biologinių mėginių saugojimo įrangos komplektas su specializuota programine įranga. Skysto azoto talpose mėginiai saugomi -169º C temperatūroje. Tokioje temperatūroje audiniai išsaugo savo DNR/RNR ir kitas struktūras ir bet kuriuo metu gali būti naudojami moksliniams tyrimams. Toks audinių bankas leis ateityje atlikti šiuolaikinius biomedicininius tyrimus, leisiančius individualuoti ligų gydymą.

Audinių banko kūrimas iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės/Norvegijos finansinių mechanizmų vykdant projektą "Valstybinio patologijos centro kompetencijos stiprinimas vėžinių susirgimų ankstyvosios diagnostikos srityje".

Vyr. patologijos technologė Vilma Semėnienė demonstruoja kaip vyksta mėginių registracija