Tiriamoji medžiaga į Centrą atkeliauja vakuuminiu paštu

2009 06 18
Atgal į sąrašą
iGFTDN0L0-c608a240d6ac2623b0d2b4646e151c53.jpg

Nuo šių metų gegužės mėnesio biopsinė medžiaga iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų ir Vilniaus universiteto Onkologijos instituto į Centrą atkeliauja vakuuminiu paštu. Įdiegtos sistemos dėka mėginiai Centrą pasiekia žymiai greičiau ir taupo darbuotojų laiką. Anksčiau ligoninių personalas medžiagą pristatydavo per 10-12 minučių, dabar tai užtrunka vos minutę ar dvi.

Vakuuminio pašto diegimo projektą vykdė UAB „Hansab“. Darbai, kurių metu nutiesta virš 1200 m plastikinių vamzdžių, sumontuotos trys siuntimo–priėmimo stotys, įdiegta informacinė sistema, užtruko keturis mėnesius. Naudojama moderni RFID sistema užtikrina siuntimo saugumą. 

Miestelyje diegiama Vokietijos kompanijos SWISSLOG vakuuminio pašto sistema – tai technologinis sprendimas, suteikiantis galimybę logistiniu vamzdžių tinklu sujungti pastatų kompleksus bei automatizuoti jų valdymą kompiuteriais. Viena iš pagrindinių pritaikymo sričių – sveikatos apsaugos sektorius. Sistemos taikomos siųsti biopsinę medžiagą, kraujo maišelius į operacines, mėginius į laboratorijas, vaistus iš sandėlių, dokumentus iš saugyklų į kabinetus ir t. t.

Šio projekto realizavimas – tai tik pirmasis žingsnis įgyvendinant vakuuminio pašto idėją. Ateityje planuojama Santariškių medicinos miestelyje įrengti 120 siuntimo–priėmimo stočių, kurios tarnaus ne tik kaip išorinė, bet ir kaip vidinė logistikos priemonė.