Valstybiniame patologijos centre viešėjo svečiai iš Norvegijos ambasados

2009 10 29
Atgal į sąrašą
logotiponuotrauka-3c78b4760fe93f8bdcc2a917e6b2b686.jpg
Valstybiniame patologijos centre (Centre) spalio 23 d., lankėsi Norvegijos ambasadoje dirbanti EEE fondų koordinatorė Inga Aalia. Ambasados atstovė domėjosi Centre vykdomu Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansuojamu projektu „Valstybinio patologijos centro kompetencijos stiprinimas vėžinių susirgimų ankstyvosios diagnostikos srityje“. Projektas skirtas medicinos specialistų kompetencijai gerinti gimdos kaklelio, krūties ir kolorektalinio vėžio ankstyvos diagnostikos srityje.

Centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius ir gydytoja patologė Ernesta Ivanauskaitė Didžiokienė viešnią supažindino su Centro veikla, atliekamais tyrimais. Apie projekto eigą, jo administravimą Norvegijos ambasados atstovė kalbėjosi su VPC Projektų ir informacijos valdymo skyriaus projektų vadybininku Justinu Baužiu ir skyriaus vedėja Danute Užuseniene. 

Apsilankiusiai Centro laboratorijoje I.Aalia buvo pademonstruota už projekto lėšas įsigyta įranga. L. e. patologijos technologijų laboratorijos vedėjos pareigas Romualda Smaliukienė pristatė pirmą kartą Lietuvoje įdiegtą audinių mikrogardelių technologiją, Justinas Baužys supažindino su fluorescenciniams tyrimams skirto prietaiso „Tissue Fax“ veikimo principu. 

Tikimasi, kad Norvegijos ambasados atstovai apsilankys ir š.m. lapkričio 27-28 d. Centro rengiamoje konferencijoje „Ankstyvų krūties vėžio formų patologinė diagnostika ir gydymo efektyvumo kontrolė“.