SNOMED

2006 10 01
logotiponuotrauka-3c7acff5b39ea7b7dd0be70c4c694aee.jpg
2006-09-28/10-05 Valstybinio patologijos centro direktorius A. Laurinavičius dalyvavo trijuose Nacionalinės sveikatos tarybos (Danija) organizuotuose renginiuose Kopenhagoje (Danija):
 
- 2006-09-28/30 SNOMED SDO (Standards Development Organisation) potencialių narių-steigėjų (potential charter members) pasitarimas;
- 2006-10-01/03 Semantic Mining Conference On SNOMED CT (Standarto terminologija);
- 2006-10-04/05 potencialių narių-steigėjų  ir Amerikos patologų kolegijos (College of American Pathologists) derybos.
 
Renginiuose suderintos:
 
- SNOMED SDO potencialių narių-steigėjų (Australijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Lietuvos, Naujosios Zelandijos) pozicijos dėl SNOMED CT intelektualinės nuosavybės perėmimo iš Amerikos Patologų kolegijos ir tolesnio valdymo;
- SNOMED CT priežiūros sutarties su Kolegija sąlygos; organizacijos steigimo vietos ir įstatų, valdymo ir finansavimo modelio ir kitų esminių veiklos sąlygos.
 
Suderinus pozicijas, įvyko derybos su Amerikos Patologų kolegijos ir SNOMED International vadovais – iš esmės sutarta dėl:
 
1)  SNOMED SDO kaip nepelno organizacijos įsteigimo Danijoje iki 2006-12-31;
2)SNOMED CT intelektualinės nuosavybės perdavimo SNOMED SDO sąlygų;
3)SNOMED CT priežiūros sutarties esminių sąlygų.
 
Numatomas glaudus SNOMED SDO ir PSO bendradarbiavimas sveikatos klasifikacijų ir terminologijos srityje. Praktiškai nelieka abejonių, kad SNOMED CT taps pasauliniu medicinos terminologijos standartu, naudojamu sveikatos informacinėse sistemose. Tai ne tik leis sukurti kokybiškas informacines sistemas, bet ir užtikrins efektyvią jų sąveiką (interoperabilumą) tarptautiniu mastu. Dar šiais metais į SNOMED SDO organizaciją planuoja įstoti Olandija ir Švedija. Lietuva, kaip ir kitos narės-steigėjos, užsitikrins vietą SNOMED SDO valdymo taryboje ir galės įtakoti šios organizacijos strategijos formavimą. Lietuvos dalyvavimą šiame procese kartu su lyderiaujančiomis e-sveikatos srityje šalimis labai palankiai.