Skystų terpių gimdos kaklelio citologiniai tyrimai gali būti PROGRAMINIAI

2019 11 07
Atgal į sąrašą
Skysta terpe-10f2122057b50f0822034a57185d564b.png

Jei 25-35 metų pacientė, dalyvaujanti Valstybės finansuojamoje gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje, pageidauja atlikti citologinį tyrimą skystoje terpėje ir sutinka sumokėti skirtumą tarp skystos terpės tyrimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto kompensuojamo citologinio tepinėlio, skystų terpių citologinis tyrimas gali būti užsakomas kaip PROGRAMINIS.

Plačiau apie tyrimą
Atliekant gimdos kaklelio tyrimus plonasluoksnės skystos citologijos metodu atskiriamos ir pašalinamos diagnostikai nereikalingos priemaišos, pagerindamos kliniškai svarbių ląstelių vizualizaciją. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad citologinį tyrimą atliekant skystų terpių metodu, gali būti nustatoma daugiau priešvėžinių gimdos kaklelio būklių ir iki 10 kartų sumažinamas netinkamų tirti tepinėlių skaičius. Metodas patrauklus tuo, kad iš to paties mėginio galima atlikti papildomus tyrimus (Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), Lytiškai plintančių infekcijų (LPI), imunohistocheminį CINtec PLUS tyrimą).                      

Tyrimo paėmimas
Valstybiniame patologijos centre tyrimas atliekamas iš gimdos kaklelio mėginio, paimto į skystąją terpę SurePath. Ėminys imamas kartu su terpe pridedama Cervex-Brush šluotele. Ilgieji šluotelės šereliai įvedami į endocervikinį kanalą taip, kad šluotelės trumpieji šereliai kontaktuotų su išorine gimdos kaklelio dalimi. Šluotelė sukama 3-5 kartus pagal laikrodžio rodyklę. Šluotelės galvutė turi būti nuimama nuo kotelio (galvutė lengvai nusimauna) ir įmetama į skystąją terpę  SurePath. Mėginys siunčiamas į laboratoriją (indelį su mėginiu galima laikyti kambario temperatūroje iki 4 sav., šaldytuve (+4 C) – iki 6 mėn.).

Dėmesio: BD SurePath™ šluotelės negalima naudoti nėščioms pacientėms po 10 nėštumo savaitės!

Terpė su tiriamąja medžiaga VPC archyvuojama 1 mėn. Esant poreikiui, iš tos pačios medžiagos galima užsakyti papildomus imunohistocheminius ir molekulinius tyrimus.